Pro plné zobrazení cen a produktů se prosím přihlašte

Chemická předúprava


Chemická předúprava je jedním ze způsobů, jak ošetřit povrch materiálů před dalšími výrobními kroky, zpravidla před lakováním a nanášením barevných vrstev. Nejčastějšími materiály jsou ocel, pozinková ocel, hliník. 

Cílem chemické předúpravy je zvýšit ochranu materiálu proti korozi a zvýšit adhezi nanášené povrchové vrstvy laku. 

K tomuto účelů se v provozech využívají několikakrokové komorové systémy, jimiž výrobky postupně projíždějí a prochází hlavními procesy chemické předúpravy povrchu. 

K aplikaci chemizovaných roztoků se nejčastěji využívá postřikových a ponorných postupů. Některé kroky je možno provádět i manuálním postřikem. 

Nejčastěji se jedná o tyto kroky:

  • předmaštění/odmaštění
  • moření
  • oplach ve více stupních (procesní i DEMI vodou)
  • aktivace
  • fosfátování
  • pasivace

Některé kroky mohou spojeny díky univerzálnosti použité chemie, např. odmaštění + fosfát, nebo odmaštění + moření. Voda, použitá v linkách se zpravidla chemicky ošetřuje upravuje pro cyklické, opakované použítí, čímž razantně klesá její spotřeba. 

Moderním trendem je aplikace nízkovrstvých nízkoteplotních fosfátů v kataforetických lakovacích linkách (KTL), což napomáhá ke snižování dopadů na životní prostředí formou nižší spotřeby energie a snížených emisí CO2. Příkladem je zirkoničitá pasivace. 

9 položek celkem
kanystr new

HAKUPUR 10-920 je silně alkalický odmašťovací přípravek s vysokou pH stabilitou.  K dispozici v baleních 30 kg kanystr, 250 kg sud, 1250 kg IBC. 

Kód: 853
kanystr new

DECORRDAL 25-1 se používá pro doplňkovou pasivaci dílů následující po předúpravě ocelových dílů (železnatý a zinečnatý fosfát) a po předúpravě hliníkových dílů. K dispozici v...

Kód: 865
sud new

Beschleuniger 110 je kapalný urychlovač pro lázně zinečnatého fosfátování.  K dispozici v baleních kanystr 30 kg, sud 200 kg. 

Kód: 862
IBC new
Al Fe

HAKUPUR 10-724 je čistící přípravek, určený především pro železo, ocel, galvanovanou ocel, hliník a jeho slitiny. Používá se v kombinaci s prostředky pro zvýšení smáčivosti. K...

Kód: 850
kanystr new

Decorrdal 35-53-1 je produkt na silně kyselé moření kovových povrchů před další chemickou předúpravou, například zinečnatým fosfátováním.  K dispozici v baleních 30 kg...

Kód: 856
kanystr new
Al Cu Fe

Efektivní prostředek na zvýšení smáčivosti pro ponorné aplikace. Dostupné v baleních 25 l kanystr a 1000 l IBC. 

Kód: 847
IBC new

Hakupur 10-507-3 je koncentrovaný čistící přípravek se silným odmašťovacím účinkem.  K dispozici v baleních 30 kg kanystr, 250 kg sud a 1250 kg IBC. 

Kód: 871
IBC new

DECORRDAL 306 A je přípravek pro nasazení lázně tří-kationtového fosfátu. Užívá se pro předúpravu dílů z oceli, hliníku a zinku před následným elektroforetickým (KTL) lakováním....

Kód: 859
kanystr new
Al Fe

Decorrdal 923 LT je přípravek pro současné čištění a tvorbu zirkoničitého konverzního povlaku za snížených teplot K dispozici v balení kanystr 25 kg.

Kód: 868