Pro plné zobrazení cen a produktů se prosím přihlašte

Certifikovaná ekologická předúprava hliníku pomocí produktu Decorrdal AL

Lehký, robustní, ekologický, recyklovatelný, s dlouhou životností, perfektně zpracovatelný, všestranně použitelný – hliník v sobě spojuje všechny vlastnosti, které si jen u materiálu lze přát.

Proto se s ním setkáváme stále častěji ve všech oblastech výroby.
Jak lze ještě vylepšit vlastnosti vašich hliníkových výrobků? Ochránit ho před korozí, zajistit odolnost laku i v náročných klimatických podmínkách?
Klíčová je povrchová chemická předúprava.

Kluthe nabízí certifikovanou řadu produktů pro odmaštění, konverzi, dezoxidaci či pasivaci s dosažením těch nejvyšších protikorozních standardů.
Představujeme DECORRDAL AL 20-16-1, jedná se o kyselý mořící a dekorativní přípravek na hliník a jeho slitiny. Tento ekologický produkt vytváří minimální množství kalu v lázni a není označen jako „toxický“. Pro zvýšení odmašťovacího efektu dodáváme tenzidy z řady NETZMITTEL, podporující odmaštění zejména u více znečištěných povrchů dílů.

Po moření je vhodné aplikovat pasivační prostředek DECORRDAL AL 240 A s certifikací Qualicoat, poskytuje výbornou korozní odolnost a přesto neobsahuje chrom. Vytváří konverzní pasivní vrstvu na hliníku, jeho slitinách a jiných lehkých kovech. Jeho použití je možné i pro zvýšení korozní odolnosti dílů po konverzi procesem fosfátování.

DECORRDAL AL 240 A zvyšuje přilnavost následných lakových systémů a je aplikovatelný také bez následného oplachu.
Výhodou Decorrdal přípravků je multimetalická aplikace, mohou tedy ošetřovat různé kovy. Rádi pro vaši konkrétní linku sestavíme proces předúpravy na míru vhodný i pro různou kombinaci materiálů např. ocel, galvanizovaná ocel, hliník a další.

Kombinace těchto produktů v předúpravě hliníku poskytuje vynikající výsledky - níže vidíte fotografie hliníkových panelů předupravených tímto procesem, lakovaných a podrobených koroznímu testu ASST (zrychlený test solnou mlhou, korozně náročnější než běžný test solnou mlhou - NSST). Panely na snímku jsou již po testu 1008h (=42 dní) a vykazují minimální korozi a téměř žádnou viditelnou delaminaci barvy od oblasti řezu.

Pokud byste rádi naší technologii vyzkoušeli na Vašich dílech, neváhejte nás kontaktovat, rádi s Vámi celou technologii projdeme, nastavíme a otestujeme.