Pro plné zobrazení cen a produktů se prosím přihlašte

Moderní trendy v čištění asfaltových emulzí a navazujících produktů

HakuTEX_769-2_logoJistě to každý znáte - sednete do auta, popojedete jen pár kilometrů a cestou se vyhýbáte nejedné díře na silnici, prasklině nebo nějakému dalšímu neduhu, který nejedna česká silnice skrývá. Ovšem druhá strana také není černobílá a problematika opravy silnic také není jednoduchá - je potřeba dodržovat mnoho technologických postupů, které může nepříznivě ovlivňovat jak počasí, tak i v extrémním případě "nepřizpůsobiví" řidiči.

Mezi celou řadu technologických kroků patří právě zpracování asfaltu a asfaltových produktů jak na místě, tedy na dané komunikaci, tak také v obalovně, kde se asfaltové směsy před aplikací připravují. Manipulace s těmito směsemi ani bežně užívanými asfaltovými emulzemi nepatří mezi nejčistší a z hlediska prodloužení životnosti ale i použitelnosti vybavení a zařízení je nutné po aplikaci je často čistit. To s sebou nese celou řadu problémů - přeprava látek pro čištění, legislativa s tím spojená, možnost čistit přímo po aplikaci ještě "na silnici" a mnoho dalších.

Zde Vám pak mohou pomoci naše produkty - konkrétně inovativní produkt HakuTex® 769 a celá řada produktů Bitutrenn.

HakuTex® 769 se používá k čištění tuků, olejů a organických hmot, mezi které patří i asfalt nebo asfaltová emulze. Aplikuje se ponorem či postřikem v dodávané koncentraci a i přes své výborné rozpouštěcí vlastnosti však neobsahuje VOC látky. Dále pak nepodléhá ADR, není tedy nijak legislativně náročné jej kamkoli přepravit nebo jej mít přímo s sebou na voze při zpracování asfaltových hmot a emulzí.

Za zmínku stojí také produkty řady Bitutrenn, které se zpracováním asfaltových směsí také souvisí -  jsou určeny na separaci ložných ploch při manipulaci s asfaltovou směsí na obalovnách a dále při jejím transportu. Ovšem v této řadě najdeme také produkty na separaci betonu jak při transportu, tak při jeho lití, ale to zase jindy.

Jak přípravek HakuTex tak přípravky Bitutrenn můžete najít zde na našem eshopu v různých baleních - čističe a separátory asfaltových směsí. Pokud by Vámi požadované balení chybělo, neváhejte nás kontaktovat.

Čistí asfaltové povlaky z různých podkladů

Společnost Kluthe také disponuje vlastní moderní laboratoří se sídlem v Praze a je proto schopna vytvořit analýzu na míru zákazníka, ale o tom jsme již psali v tomto článku.

Zaujala Vás informace o čištění asfaltového znečištění? Podívejte se do rubriky na našem eshopu nebo nám rovnou napiště o vzorek k vyzkoušení, rádi Vám jej zašleme.

Kromě čištění asfaltových emulzí jsme schopni Vám nabídnout své produkty také v dalších segmentech trhu, jako je obrábění a odmaštění, předúpravy a chemie pro lakovny.