Pro plné zobrazení cen a produktů se prosím přihlašte

Více než klima neutrální

Jak je to možné? I když to není snadné, je to možné díky důkladnému plánování a postupné implementaci!

Jako dynamická rodinná chemická společnost jsme od samého začátku chápali, že musíme najít rovnováhu mezi ekonomickou hodnotou, ochranou lidí a životního prostředí.

Úspěšně jsme se stali uhlíkově neutrálními. Ale tam jsme se nezastavili. Naše filozofie vyžaduje ekonomičtější, rychlejší a efektivnější procesy. Od založení naší společnosti jsme převzali odpovědnost za naše vlastní produkty: od výroby přes aplikaci až po recyklaci.

Veškeré zbývající emise, které dosud nebyly kompenzovány ekologickým přístupem v rámci našich vlastních procesů, jsou uloženy ve stromech našeho vlastního lesa Kluthe.

O profesionální správu a zalesňování 5 600 hektarů lesa se stará dceřiná společnost Kluthe Sustainability Management Ltd., založená na konci prosince 2019.

Les se nachází v New Brunswick v Kanadě a je certifikován podle norem VCS. To znamená, že stromy nadále rostou, dokud nedosáhnou své maximální absorpční kapacity CO₂. Poté jsou zpracovány na řezivo, dřevotřísku, palety, lepenkové krabice a papír, aby se vytvořil prostor pro nové sazenice, které budou v budoucnu ukládat CO₂.

Na 5 600 hektarech = 56 000 000 metrů čtverečních = 56 kilometrech ročně vytěžíme z atmosféry 56 000 tun CO₂. To odpovídá roční spotřebě německého městečka se 7 088 obyvateli. Kromě vazby CO₂ náš les také vytváří pracovní místa a zlepšuje biologickou rozmanitost.

Kanadské lesnictví stále častěji používá německé lesnictví jako model, s tím rozdílem, že nevznikají žádné monokultury. To vyžaduje, aby byly části lesní oblasti znovu zalesněny a znovu kultivovány se značnými náklady.