Pro plné zobrazení cen a produktů se prosím přihlašte

Optimalizace nákladů ve výrobě díky průmyslové chemii Kluthe

JOT-Special

 

Chceme-li se bavit o komplexní optimalizaci výrobních nákladů z pohledu průmyslové chemie, nestačí sledovat pouze vstupní cenu používaného produktu na litr či kilogram. 

Do hry v takovém případě vstupují další položky, které mohou s celkovými náklady zahýbat "skrytě", a to oběma směry, a to platí bez výjimky pro všechny technologické postupy a výrobní procesy. Kluthe Group se ve své výrobě zaměřuje právě na komplexitu, vývoj produktů je orientován tak, abychom zákazníkům nabídli celostní přístup k optimalizaci výroby. Okamžitě sbíráme zpětnou vazbu z provozů a produkty dále inovujeme. 

Výkonnost jde pro nás vždy ruku v ruce se spotřebou, provozní teplotou, odpadovostí a sekundárním opotřebením (nástroje). Současně však razíme cestu celému odvětví tlakem na produkty bez obsahu zdraví škodlivých a těkavých látek pro zajištění optimálním pracovním prostředí pro operátory provozu a další zaměstnance, kteří přijdou s naší chemií do styku. CHEMIE BEZ KOMPROMISŮ. 

Vezměme si za příklad obrábění. Na první pohled se nám naplnění vany obráběcího stroje jeví jako základní a klíčový náklad. Pod tlakem vedení firmy na úspory by pak bylo nasnadě prostě koupit levnější produkt. To by ale byla chyba, protože celá rovnice obsahuje více proměnných, z nichž některé budou mít v širším pohledu výraznější vliv na celkové náklady než cena obráběcího média. 

Co když Vám řeknu, že s moderním obráběcím roztokem na bázi polymerů - Hakufluid® - Vám zajistíme razantní snížení nákladů hned osmi cestami:

 • nižší spotřeba díky vysokému výkonu a možnosti filtrace až 95% produktu, tudíž nemusíte tolik doplňovat - až 70% úspora ve spotřebě
 • až o 40% delší životnost nástrojů - často opomíjený faktor, který ale tvoří významnou část výrobních nákladů
 • ověřený a dlouhodobě potvrzený vyšší obráběcí výkon. Rovné hrany, přesné závity, jednotný lesk bez fleků. 
 • efektivně funguje na více druhů materiálu - ocel, litina i hliník. Používejte jediný produkt. 
 • snadno odmastitelný - s Hakufluidem snížíte i spotřebu chemie pro mytí obrobků
 • zvyšuje antikorozní ochranu
 • menší znečištění stroje a nižší produkce špon
 • snadná likvidace, současně demulguje, čímž snižuje náklady na zpracování odpadních vod
 • a to není vše!

Přidanou hodnotou je uhlíková neutralita naší chemické výroby. Díky ní pomůžeme i Vám dosahovat lepších parametrů v celkové bilanci emisí CO2, vše je podloženo jasnými čísly a certifikacemi. Jsme schopni Vám vypočítat ekvivalent ušetřených emisí CO2

V naší praxi se snažíme propojit technologické oddělení s výrobou i nákupem, vždy jednáme na všech frontách a se všemi v kooperaci a výsledkem je komplexní strategie optimalizace nákladů pro Vaši společnost. Obzvláště ve větších společnostech je někdy obtížné se orientovat v problematice a to je práce pro nás. Úzce fokusovaný vhled nám umožňuje přesně analyzovat Vaše potřeby a definovat prostory ke komplexním a udržitelným úsporám.

Dalším příkladem budiž naše řada prostředků pro mytí a čištění Hakupur, potažmo našich produktů pro průmyslové odmaštění v otevřených a i uzavřených mycích systémech. Řada obsahuje desítky produktů obecnějšího charakteru i konkrétního určení. Se všemi však máme ověřenou vysokou funkcionalitu, často u největších výrobních společností na trhu. 

Jak dosáhnete úspory s našimi čistícími a mycími produkty? 

 • nižší teplota mytí - obzvláště v době zvýšených cen za energie se jedná o nesmírně podceňovanou položku, vězte však, že stejně jako doma snížení o jeden stupeň razantně snižuje náklady na energie, tak i ve Vaší výrobě se změna pracovních teplot na 20-40°C projeví obrovskými úsporami na energiích při zachování výkonu
 • některé z našich produktů současně odmašťují, čistí i pasivují Vaše výrobky v jediném kroku
 • zabraňují tmavnutí hliníku
 • biostabilita - absence biocidů bez nutnosti je přidávat
 • nepění ani pod vysokým tlakem - netřeba přidávat odpěňovače
 • mnohé produkty jsou kompletně bez obsahu bóru, monoethanolaminů a dalších nebezpečných substancí
 • produlužují životnost lázní
 • chrání Vaše zařízení

V Německu i v České republice se nám pravidelně daří sjednocovat procesní chemii ze tří na dva i na jeden jediný produkt. Potřeba standardní kombinace mycí prostředek + odpěňovač + tenzidy odpadá, díky tomu ušetříte za systémy dávkování a zjednodušuje se Vám nákup a samotný proces. Tento princip se snažíme aplikovat ve všech segmentech. 

V segmentu lakování Vám nabízíme službu čištění solventních proplachů - stačí, když nasbíráte použitý materiál do připravených obalů (IBC, sudy) a my už se o vše postaráme. Zajistíme odvoz, přečištění solventu a stočení do čistých obalů, v případě nutnosti doplníme klíčové složky a vše odvezeme zpět k Vám do výroby, garantujeme 100% funkčnost. 

Nezapomeňte, že v naší laboratoři v Praze umíme nasimulovat Vaše procesy, na základě čehož Vám vybereme ten správný produkt a pomůžeme optimalizovat procesy. 

Jsme Kluthe, jsme tady pro Vás, pomůžeme Vám růst i s úsporou. Kde jiní vidí problémy a otázky, my máme řešení a odpovědi.