Pro plné zobrazení cen a produktů se prosím přihlašte

HAKUFLUID - posuňte Vaši výrobu dál

Produkty Kluthe pro obrábění přináší Vaší výrobě mnoho výhod. Celková úspora nákladů je tvořena více faktory. Prodloužení životního cyklu nástrojů, delší životnost obráběcí kapaliny v cyklu, nižší a snáze odbouratelná odpadovost a sjednocení více výrobních procesů pod jediný produkt jsou jen základem celého procesu, v němž Vám spolupráce s Kluthe Group přinese vyšší prosperitu, lepší pracovní podmínky a podpoří cestu udržitelnosti. 

HAKUFLUID_120_Zerspanung

Ukažme si to na příkladu obrábění s bezolejovým chladicím médiem v bavorském závodě nejmenovaného renomovaného výrobce obráběcích nástrojů, především sklíčidel, svěráků a speciálních svorek pro soustruhy a vrtačky. 

Před tím, než se Kluthe stal dodavatelem obráběcích lubrikantů pro vrtání a broušení, testoval zákazník produkty různých zavedených výrobců ve všech výrobních procesech. Primárně obráběným materiálem je ocel. Mezi hlavní nedostatky konkurenčních produktů patřila náchylnost olejové vany k rychlé biologické degradaci, dále nízká antikorozní ochrana a vysoká pěnivost, především při broušení. Dále na nástrojích zůstávaly spáleniny po nedostatečném chlazení při broušení a ve výsledku podléhalo mnoho kusů opakovanému opracování. 

Jelikož se dříve podařilo s emulzemi Hakuform uspět v procesech vrtání, zákazník byl nakloněn otestování brusného média společnosti Kluthe. Test byl zahájen na stroji s technicky nejnáročnějším procesem - velké plochy s výrazným profilováním, vystavené vysokým tlakům s vysokými otáčkami hřídele a vysokým průtokem chladiva. Navíc, k dispozici byla pouze voda z řádu, ve výrobě nepoužívají optimálnější DEMI vodu. Díky předchozím dobrým zkušenostem manažer výroby schválil test produktu HAKUFLUID 120 v těchto náročných podmínkách. Jedná se o zcela nový bezolejový obráběcí lubrikant pro nejnáročnější aplikace. 

Vlastnosti HAKUFLUID 120:

  • Vhodný pro náročné brusné operace pod vysokým tlakem
  • Výborná schopnost proplachu a chladivost zamezující brusným spáleninám a prodlužující životnost nástroje
  • Snížení spotřeby média o více než 30% oproti konvenčním emulzím
  • Skvělá biologická stálost
  • Deemulguje kontaminující uvolněné oleje ze stroje - zvyšuje životnost lázně
  • Filtrací lze účinně zachovat vysoké procento materiálu pro další použití
  • Nízká pěnivost ve všech stupních kvality vody
  • Nízké množství částic, uvolněných do vzduchu
  • Šetrná k pokožce a zdraví pracovníků

Okamžitě po naplnění stroje produktem HAKUFLUID 120 zaznamenali zaměstnanci pozitivní změny. V provoze nadále nebyl pozorován nepříjemný odér, odplynění bylo snadno kontrolovatelné změnami koncentrací. Krusta na filtrech byla konzistentní. Nadále se nevyskytovaly problémy s přesycenou filtrační tkaninou ani s masivní kontaminací tanku abrazivní vlnou. Nakonec se manažer výroby po měsících výtečných výsledků rozhodl kompletně přejít na HAKUFLUID 120, v celé brusírně. 

Tento produkt aktuálně nenaleznete na našem katalogu Zelenachemie.cz, stejně jako tisíce dalších. Jejich použití a vhodnost pro Vaši výrobu je nutné vydefinovat po konzultacích s naším obchodním zástupcem, případně návštěvě u Vás a dále pomocí testů v naší laboratoři a případně ve Vaší výrobě. Nabízíme alternativu pro každý produkt, pro většinu konvenčních produktů nabízíme náhradu s nižší ekologickou zátěží, vytvoříme Vám perfektní mix cena/výkon/udržitelnost a zajistíme Vaši výrobu od A do Z. 

Neváhejte nás kontaktovat