Pro plné zobrazení cen a produktů se prosím přihlašte

Čištění a mytí tanků, nádrží a cisteren

Čistota s Kluthe

Kluthe Gmbh je členem ATCN - Asociace společností pro čištění tanků - a zalistovaným poskytovatelem DVTI (Deutsche Verband für Tankinnenreinigung), což je garancí vysoce kvalitní produkce pro tento segment pro všechny země, včetně České republiky a Slovenska. 

Provozovatelé tanků a cisteren a společnosti zabývající se jejich čištěním sdílí společný zájem. Globální růst a rozvoj tankového hospodářství je závislé na dostatečně bohaté síti čistících stanic různých typů. Jedním z nejčastěji převážených artiklů jsou produkty potravinářského průmyslu. V tomto segmentu jsou zavedeny vysoké nároky na bezpečnost, a to včetně přepravy. Netrvanlivé potraviny jako maso či zelenina jsou přepravovány tisíce kilometrů do finálních destinací. Potenciální riziko obcházení bezpečnostních požadavků je vysoké. Čištění přepravních tanků je klíčovým krokem v celém dodavatelském řetězci, a jelikož přepravovaný náklad přichází do styku s přepravním zařízením, čistota cisteren a jiných přepravních nádrží je nutností.


Tedy, co to nabízí Kluthe?

S více než 70letou historií výroby průmyslové chemie se společnost Kluthe stala významným hráčem na poli čištění tanků a cisteren - tank cleaning. Jako jeden z předních dodavatelů se soustředí na tradiční i aktuální, nově vzniklá zadání v sektoru. V současné době nabízíme několik řad produktů:

Hakupur

Zásadité i kyselé čištění pro exteriér i interiér tanků.

Hakutex

Prostředky s vysokou schopností rozpouštět oleje a tuky - rostlinné, živočišné i minerální.

Controx

Produkty pro odstranění pryskyřic, barev a latexu, pro použití za studena i za horka.

----------------------------------------------------

Jedním z prémiových produktů tohoto segmentu je Hakupur 49/203, zásaditý čistič se schválením pro potravinářský průmysl. Vyniká mimořádné vlhčící vlastnosti ve spojení s vysokou mycí silou a minimální pěnivostí. Potraviny, mléko a mléčné produkty, pivo a další artikly. Tento produkt je rovněž velmi úspěšně využíván v provozech na čištění rozvodů - v mlékárnách, pivovarech apod. 

 

Čištění tanků převážejících latex či pryskyřici je pro mnoho dopravců stále výzvou. Avšak, díky produktové řadě Controx můžeme nabídnout jak tradiční čistící prostředky obsahující amin, tak produkty kompletně bez obsahu aminů. Tato řada je exportována v globálním rozsahu.  

Pro tento segment nabízíme ucelené portfolio produktů na čištění a mytí cisteren a tanků, sloužících ke skladování a přepravě těchto materiálů:

 • mléko
 • pivo
 • čokoláda
 • sirupy a jiné cukrovarské produkty
 • rostlinné a minerální tuky a oleje
 • vosky a latexy - prostředky na bázi polymerů
 • pryskyřice

Dále:

 • odmašťovací prostředky
 • deodorizační prostředky
 • produkty pro ošetření exteriéru - hliník, nerez, ocel
 • produkty pro ošetření útrob tanku, doplněné odpěňovači

 

VÝZKUM A VÝVOJ je důležitou součástí celé výroby, nejinak je tomu v Kluthe. Právě tato sekce čelí novým výzvám vzrůstajících nákladů na energie. Většina čističů se totiž používá za zvýšených teplot a právě z tohoto důvodu společnost intenzivně vyvíjí produkty se stejnými vlastnostmi jako konvenční čističe, ale aplikované za nižších teplot.

 

"Čelíme výzvám ze strany regulativu EU/REACH/ECHA ve věci chemikálií. V souladu s tímto se zcela vyhýbáme nebo alespoň výrazně limitujeme použití SVHC látek v našich čističích. Všechny naše produkty musí být připraveny na budoucnost, zároveň jako globální hráč podléháme striktním požadavkům na ochranu, hygienu a minimalizaci rizik. 

 

Naším lídrem v tomto segmentu je závod v Alphen aan den Rijn, v Nizozemí, který se krom výroby stará i o zásobení oblasti v pásu Amsterdam - Rotterdam - Antwerpy, přepravní uzel Evropy. Krátký dodavatelský řetězec mezi výrobou a předními provozovateli mycích stanic nám rovněž umožňuje zpětně odebírat prázdné obaly a všechny recyklovat zpět do provozu, v souladu s naší firemní politikou CO2 neutrální společnosti, na cestě k uhlíkové pozitivitě. 
----------------------------------------------------------

kluthe_TankCleaning_A3_tisk final

Nabízíme více než 4000 produktů, z nichž na těchto stránkách naleznete jen zlomek. Neváhejte nás kontaktovat, společně vybereme ten pravý produkt pro Vaše potřeby!