Pro plné zobrazení cen a produktů se prosím přihlašte

Historie Kluthe GmbH - růst výroby i portfolia

Vítejte ve světě Zelené chemie, domovině prvotřídních produktů značky Kluthe. 

Vracíme se do minulosti, abychom navázali na první dekádu existence společnosti Kluthe GmbH a v trochu delších skocích se dostali až do přítomnosti.

Díky jedinečnému know how a "zelenému" přístupu slavila společnost již od počátku velký komerční úspěch, což umožnilo další rozvoj v podobě zvětšovaní původní výroby i akvizic továren a prostor v blízkém okolí, a nakonec i trochu dále. 

 

V roce 1969 převzala společnost Kluthe závod Sahm-Chemie, čímž podpořila vznik velkoobchodní činnosti v segmentu barev, laků a jejich nerozlučných protějšků - rozpouštědel. Tím vznikl další, postupem času sílící pilíř společnosti. 

 

O pouhé 3 roky později vstoupila rodina Kluthe na holandský trh, prostřednictvím zisku továrny na barvy De Graaff en Baas BV v 500 kilometrů vzdáleném městě Alphen aan den Rijn. V roce 2001 zde vzniká dceřinná společnost pro oblast Beneluxu. O úspěchu produkce nejlépe svědčí fakt, že hlavní továrna na Gottlieb-Daimler-Straße byla kapacitně naplněna, díky čemuž byl postaven nový závod v Heildebergské čtvrti Wieblingen. Dnes tam sídlí Výzkum a vývoj pro segment povrchového ošetření. 

V roce 1997 proběhla akvizice Oberhausenské společnosti Continental Lack-und Farbenwerke Friedrich Wilhelm Wiegand Söhne GmbH, díky čemuž mohlo Kluthe začít distribuovat ochranné nítěry budov Contilack.

 

Převzetí chemické továrny Lipsia ve městě Mügeln byla pro společnost, která od samotného vzniku myslela na recyklovatelnost a obnovitelnou hodnotu, nepochybně logickým krokem. Ve druhé polovině 90. let zde instalovali první destilační provoz pro recyklaci použitých rozpouštědel. Za tento počin dostala společnost Kluthe cenu za ochranu životního prostředí od Federace německého průmyslu (1998). 

Poslední dvě dekády se nesou ve znamení expanze do celého světa formou dceřinných společností a společných firem, prakticky po celém světě. 

Jak je z předchozího popisu zřejmé, skupina nikdy nešla cestou pouhého záběru konkurenčních firem, ale naopak - vždy se snažila otevřít si akvizicí nový segment trhu nebo podpořit vlastní produkci a současně získat výrobní kapacity na mnoho let dopředu. Tyto strategické kroky pomohly utvářet všestrannou povahu produkce, tvořící ucelenou nabídku průmyslové chemie.

 

Známé školní klišé praví, že chemie nás živí a šatí. Obživa a šatstvo by nás ale nemělo stát zničenou planetu. Kluthe Group od počátku namísto slepé honby za ziskem myslí na životní prostředí a budoucnost nás všech.